Čo získate, ak dáte šancu skleneným zábradliam?

Donedávna to bolo pomerne jednoduché. Na schodisko skrátka patrí zábradlie, ktoré musí pri chôdzi poskytovať potrebnú oporu. Ale dnes sa situácia trochu zmenila.

Konkrétne nároky na to, čo od zábradlia vlastne očakávame. Dnes prikladáme veľkú pozornosť takisto tomu, aby bol jeho dizajn moderný, štýlový a dokonale ladil s prostredím.  A v takomto prípade je jednou z najlepších dostupných riešení sklenené zabradlie na schody.

moderné schody

Práve tieto možno označiť za veľmi dobrú estetickú voľbu, ktorá bude plniť vyššie spomenuté požiadavky. Modernosť, nestarnúci dizajn a fakt, že sklenené zábradlia viditeľne obohatia okolité prostredie. Prinesú inováciu vášmu schodisku, bude vyzerať ako nové. A pritom stačilo len vymeniť, resp. dokúpiť tento bezpečnostný doplnok, ktorý ale v prípade skleneného prevedenia myslí hlavne na eleganciu a štýlový dizajn.

Bola by ale chyba myslieť si, že ide len o nejaké krásne, ale krehké pozlátko. V skutočnosti sa pri výrobe takýchto prvkov využíva špeciálne bezpečnostné sklo, kalené. To znamená, že takáto výplň je následne oveľa odolnejšia, než keby sme vraveli o klasickom krehkom skle

  • Bežne sa teda môže využiť v spojitosti so zábradlím a schodiskom, poskytuje spoľahlivé prevedenie odolné pred bežnými faktormi  poškodenia.

mačky na schodoch

Na skle si ako prvé všimneme, že je skutočne elegantné a estetické, to je pre daný dizajn špecifické. Čo by sme ale mali vedieť ďalej, to sú optické vlastnosti skla, ktoré súvisia s jeho schopnosťou opticky zväčšovať priestory. Akoby poskytovali viac miesta a viac voľnosti okolo seba. Ďalšou známou vlastnosťou je takisto jeho priepustnosť, teda fakt, že dokonale prepúšťa denné svetlo. Okolitý priestor je kvalitne presvietený. Je to ale aj priehľadnosť tohto materiálu, čo niekto ocení z hľadiska lepšej viditeľnosti a toho, že vlastne vidíte, čo sa deje za zábradlím.