Krásne mestá v Európe, kde je lacno a nie sú preplnené


Rím s Koloseo ma fórom je samozrejme hodný pozornosti, ale niekedy je nemožné prejsť na tieto atrakcie kvôli nekonečným davom turistov. Ak sa pozriete na skutočné Taliansko , nemusíte ísť do hlavného mesta, ale stačí do Neapola . Miestna kuchyňa je nezvyčajne chutná, pretože práve tu sa vynašla pizzu a ešte sa pripravila s neprekonateľnou zručnosťou. V Neapole, veľa atrakcií a blízko mesta – slávne Pompeje a Vezuv . Ak sa Vám juh Talianska zdá byť hlučný a nepokojný, môžete prejsť na sever, napríklad do Bologne alebo Turína.

praha

Turecko priťahuje predovšetkým plážami a ak je to mestom, potom Istanbulom . Väčšina turistov si to myslí a zabudne na starobylý Izmir v samotnom zálive Egejského mora. V tomto starobylom meste s bohatou históriou sú farebné turecké bazáre, zrúcaniny starožitností a pláže s malebnými stopami a hotely sú o 11% lacnejšie. Ešte menej turistov je v Goreme a Trabzone , o ktorých mnohí ani nepočuli, ale hotely sú tu dokonca o niečo drahšie ako v Istanbule.

Samozrejme, Barcelona je krásna, ale z dôvodu veľkého počtu turistov miestni obyvatelia už vyjadrujú svoju nespokojnosť. Existuje mnoho ďalších zaujímavých miest v Španielsku , ktoré vás zaujmú. Napríklad môžete ísť do Seville , kde bývanie bude stáť o 30% lacnejšie a kvôli južnejšej polohe leto trvá dlhšie. Ešte nižšie ceny sú v hoteloch v Zaragoze a Santiago de Compostela .

velká británie

Berlín?Len pár hodín jazdy od hlavného mesta Nemecka je najväčšie saské mesto – Lipsko . Má veľa atrakcií, reštaurácií a klubov, obchodov. Môžete ušetriť ešte viac cestou do Drážďan s úžasnou architektúrou a galériou . Bude zaujímavé ísť do Heidelbergu , neznáme mesto pre väčšinu turistov , ktoré sa nachádza medzi Stuttgartom a Frankfurtom . Romantický stredoveký hrad a množstvo múzeí zapôsobilo na každého, kto sem príde, ale ceny v hoteloch sú pomerne vysoké.
Paríž  je jedno z najdrahších európskych miest, ale vo Francúzsku existuje obrovské množstvo ďalších miest s prirodzeným šarmom tejto krajiny. Napríklad bývanie v hlavnom meste Loire, Nantes alebo v južnom Montpellier je o 32% lacnejšie ako v Paríži. Výlet do centra vinárstva v Bordeaux bude tiež výhodný  – v tomto meste sú ceny o 25% nižšie ako v hlavnom meste.