Presklenené steny v modernej architektúre

Z histórie sa nám zachovali prevažne pevné interiérové a exteriérové steny. Slúžili na rozčlenenie interiéru a vytvorenie útulného priestoru. Boli synonymom maliarskeho umenia danej doby a charakterizovali status majiteľa. Častokrát boli pokryté drahými hodvábnymi látkami a pôsobili honosne.

petra-237066_640

Podobne ako sa zrýchlila doba, aj architektúra má svieže a moderné riešenia.

Presklenene steny k nim rozhodne patria. Pôsobia vzdušne, nadčasovo a mimoriadne elegantne. Sú vyrobené zo špeciálneho tvrdeného skla s možnosťami povrchovej úpravy. Buď vo forme čírej, matnej, mliečnej, pieskované alebo s motívmi. Majú veľkú výhodu – presvetlia celý priestor a vytvoria podmienky na dokonalý lom svetla. Ich využitie je mnohostranné – v administratívnych budovách, na odborných pracoviskách, v bankách, v obchodných centrách. Všade tam, kde potrebujete vkusne rozčleniť priestor na menšie celky.

Výberom vhodnej povrchovej plochy dosiahnete nielen estetickú funkciu presklenených stien, ale zároveň ponecháte intimitu priestoru.

V ponuke sú prevedenia v rôznych výškach, rozmeroch a s viacerými sklenenými výplňami. Ich sklo je vyrobené zo špeciálne tvrdeného bezpečnostného skla, ktorý má certifikát bezpečnosti a kvality.

Dodávajú sa celosklenené prevedenia od podlahy až takmer po strop alebo vyhotovenia zasadené do rámov. Môžu byť s otváracími dverami alebo posuvnými Všetky varianty sú realizované formou patentovanej technológie a sú mimoriadne kvalitné a bezpečné.

architecture-839362_640

Odborné poradenstvo, montáž a celkové prevedenie je súčasťou komplexnej ponúkanej služby. Správne zameranie je dôležité, najmä v členitých interiéroch. Ušetrí Vám čas a peniaze a výsledok Vás milo prekvapí.

Presklenené steny sú dnes modernou variantou klasických murovaných stien. Ľahšie sa udržiavajú, sú estetické, bezpečné a mimoriadne funkčné. Ich výber je správna voľba a výsledok Vás určite osloví.