Turecké mestečko s kúzelnou atmosférou vás chytí za srdce

Turecké prístavné mesto Side leží necelých sto kilometrov, smerom na východ od mesta Antalya. Mestečko je známe svojimi romantickými uličkami, historickou architektúrou, monumentálnymi pamiatkami z obdobia staroveku, nádhernými prírodnými záhradami, bielymi pieskovými plážami a samozrejme aj modernými a luxusnými hotelovými rezortmi pre turistov. Ak sa chystáte na dovolenku Turecko Side last minute, uvidíte, že s týmto pobytom budete viac než spokojní.

Ženské nohy trčiace z mora

Dovolenkujte od jari do jesene

Tento rezort dovolenkujúcu obľubujú aj kvôli príjemnej stredozemnej klíme. Počasie je tu veľmi príjemné, a to dlhé obdobie v roku. Spolu s gréckymi ostrovmi, patrí aj oblasť Tureckej riviéry k lokalitám, kde letná, respektíve dovolenková sezóna, trvá od skorej jari do neskorej jesene. Napríklad v marci, tu má more teplotu nad šestnásť stupňov Celzia a vonkajšie teploty sa pohybujú okolo osemnástich stupňov. Takže ak obľubujete skôr takéto počasie, do Turecka môžete zavítať už v skorých jarných mesiacoch. V hlavnej letnej sezóne tu môžete očakávať teploty od dvadsaťsedem do tridsať stupňov Celzia. Hovoríme samozrejme o teplotách meraných v tieni, takže na slnku vám bude o niečo teplejšie. Obdobie svojho pobytu, by ste si mali vyberať najmä podľa toho, ako chcete svoju dovolenku tráviť. Ak preferujete slnenie na pláži a kúpanie v mori, vhodná je určite spomínaná hlavná sezóna, teda obdobie od júna do augusta. Pokiaľ ste skôr milovníci dlhých prechádzok, vodných športov, či turistiky, zvoľte si radšej jarný, alebo jesenný termín.

turecko last minute

Kúzelná atmosféra starovekého mesta

Mestečko Side leží na polostrove, ktorý je dlhý iba o čosi viac ako jeden kilometer, pričom jeho šírka dosahuje maximálne päťsto metrov. Obklopuje ho nádherne čisté more. Toto mesto, patrilo v staroveku k tým významným. Preto tu môžete pozorovať neopakovateľnú históriu starovekých civilizácií.