Údaje o kreditnej karte nie sú verejné informácie

Napriek tomu, že nič podobné sa neodporúča. Ešte stále sa nájde veľa ľudí ktorý nemajú problém dať do užívania svoje osobné informácie neznámym stránkam. Pre priemerne skúseného a obozretného človeka by to nemal byť problém sa vyznať, no nájdu sa aj taký ktorý dokonca neváhajú zadať číslo kreditnej karty pod zámienkou výhry. V posledne dobe sa rozšírili ako huby po daždi najme na jednej sociálnej sieti súťaže kde na výhru stačí zdieľať ich obsah alebo napísať komentár, či odporučiť obsah ďalším užívateľom. Ako motivácia je často krát dávaný nejaký welness pobyt, či akýkoľvek zľavovy kupón. No ak už máte potrebu nakupovať v akcií, existujú aj stránky zamerané na takéto zľavy a popri tom sa nemusíte obávať o svoje osobné údaje a peniaze. Človek zanietený pre veľkú výhru totiž neraz odovzdá nielen svoje osobné údaje ale kľudne i kľúče od domu či spomínané údaje o kreditnej karte.elektronický obchod.jpg
 
Takéto stránky zvyčajne nemajú sponzora,respektíve žiadny priamy sponzor nie je uvedený. Maximálne je tak uvedená adresa a názov spoločnosti ktoré vám nič nehovoria. A aj keby ste náhodou podľa názvu našli nejakú firmu, tak najskôr sa môže jednať o stavebnú firmu. Ale tá vám asi sotva bude na sociálnej sieti ponúkať možnosť vyhrať plienky na celý mesiac. A tak je vám tento údaj na jednu vec.
 
Nedozviete sa kto za tým stojí, čo by aj bolo v poriadku keby súťaž vypisovala súkromná osoba a nie nejaká organizácia. Nakoniec, ak už niekto sponzoruje súťaž chce predsa aby ste vedeli komu vďačíte za výhru.
 
Nemajú nič vlastné, lepšie povedané ponúkajú iba obrázky z katalógov a internetových obchodov. A to je neklamný znak toho že niečo nieje v poriadku. Ak by sa jednalo napríklad o televízor a na obrázku je jasné že sa jedná o reťazec ktorý predáva aj televízory, tak by bol daný reťazec uvedený ako partner alebo sponzor.platební karta.jpg
 
Kreditná karta,  a celkovo platba online je dnes bežnou súčastného nášho života. Schválne kedy ste si naposledy nechali niečo poslať a zaplatili ste kuriérovi v hotovosti? To ale neznamená že od vás niekto môže len tak žiadať číslo karty alebo iné finančné údaje.