Vaše dieťa by sa malo venovať športu

Dnešná doba je veľmi uponáhľaná, ľudia sú zavalení prácou a povinnosťami, je oveľa menej času na výchovu svojich detí. Mali by ste si ho však nájsť, pretože ak sa im nevenujete, robíte im tým medvediu službu.
Už od narodenia deti inklinujú k športu, veľa behajú, naháňajú loptu, či domácich miláčikov .Je výborné, ak ste svojho potomka od malička viedli k športu a môžete si gratulovať, ak sa nejakému  vaše dieťa trvale venuje.
Medzi nesporné výhody športovania detí patrí

fotbal.jpg

  • Výborný vplyv na zdravie
  • Časovo organizovaný program
  • Upevňovanie sebadisciplíny a samostatnosť
  • Priebojnosť a cieľavedomosť

Šport v živote vášho syna, alebo dcéry má nezanedbateľnú účasť aj pri jeho výchove. Nebojte sa ho dať na niečo už od malička. Tu je zopár tipov, ktoré vám iste pomôžu pri rozhodovaní

  • Pre dievčatá je ideálne krasokorčuľovanie
  • Pre chlapcov hokej, či futbal
  • Plávanie 

Veľa rodičov sa rozhoduje aj podľa toho, akému športu by sa venoval on, ak by mohol. Väčšina vyberie práve k hokeju a futbal hlavne z dôvodu jeho atraktívnosti, pričom NHL a Real Madrid, či FC Barcelona sú vysnívanými miestami, kde by mal potomok pôsobiť.
Áno, často sú to prehnané a nenaplnené ambície rodičov, ktoré vedú k tomu, že svoje dieťa dáte na šport, ktorý sa síce páči vám, ale pre vaše dieťa to tak nie je.
Nie je nič neobvyklé, ak vyskúša aj dve aktivity, kým sa rozhodne pre jednu, ktorá sa mu páči. A pri ktorej aj vytrvá. Pretože na rad prídu tréningy, ranné vstávania, sústredenia, preteky, prípadne zápasy a vtedy sa ukáže, ako na tom dieťa s láskou k športu je.

hokej.jpg

Či vytrvá, zatne zuby a pôjde ďalej, alebo to vzdá. V tomto by ste mu mali zohrať podstatnú úlohu a vedieť ho usmerniť, prípadne nepopustiť a trvať na tréningoch,  lebo tie sú základ napredovania a úspechu.
Z vášho dieťaťa nemusí byť nakoniec vrcholový atlét, či špičkový futbalista, alebo plavec. Dôležité je to, že má nejakú činnosť, o ktorú má záujem a ktorá ho formuje. Či už fyzicky, alebo psychicky.