Video marketing ako dôležitý nástroj pre firmy

Pravdepodobne vás neprekvapuje, že videá sú fantastickým marketingovým nástrojom. YouTube je druhá najvyhľadávanejšia webová stránka na svete, ktorá každý mesiac spracováva viac ako 3 miliardy vyhľadávaní.
Facebook, s viac ako 1 miliardou aktívnych používateľov mesačne, vie, ako robiť video. Ak chcete nájsť nekonečný prúd videoobsahu, stačí len rýchlo sa pozrieť na vaše správy.film.jpg
Online a offline sú rôzne
Po prvé, urobme diferenciáciu. Ak robíte video pre on-line kanály, ako je televízna reklama alebo nejaká veľká udalosť, kde je potrebná super vysoká kvalita a profesionálny produkt, áno, potrebujete kvalitné vybavenie a ľudí.
Ak nemáte peniaze na zaplatenie vysokokvalitného produktu, je najlepšie vyhýbať sa videu za týchto okolností.
Skutočná pravda
Nedovoľte, aby vás nedostatok mega rozpočtu držal späť od vytvárania videa na použitie online. Poďme na pár mýtov.
Mýtus: Nemôžete používať smartfón – to bolo pravda pred niekoľkými rokmi, ale dnes, nie toľko. Apple robil titulky, keď publikoval film vyrobený úplne s iPhone 5S. Samozrejme, tím redaktorov urobil video sviatkom pre oči, ale začal s obsahom zo smartfónu. Nepotrebujete kvalitné video od spoločnosti Apple. Váš smartphone, ktorý je relatívne nový, bude fungovať v pohode pre internetové videá.
Mýtus: Potrebujete drahé svetlá, mikrofóny a iné vybavenie . Lepšie vybavenie bude samozrejme prinášať lepšie výsledky, ale s trochou know-how sa môžete celkom dobre vyrovnať s vybavením, ktoré je lacné alebo zadarmo.
Chcete nejaké osvetlenie zadarmo? Použite slnko! Nahrajte si video počas dňa, keď slnko svieti na osobu alebo objekt a vaše problémy s osvetlením sa vyriešia.
Pre mikrofón môžete vyzdvihnúť kvalitný mikrofón USB za približne 100 USD . Iné sú ešte lacnejšie.projektor.jpg
Mýtus: Musím si kúpiť softvér na úpravu videa. K dispozícii sú bezplatné alebo lacné nástroje. Apple iMovie stojí $ 15 a ak chcete ísť na nástroje na profesionálnej úrovni, Adobe Premiere stojí asi 20 dolárov mesačne . Ak chcete zadarmo editor, mnoho softvérových balíkov má 30-dňovú skúšobnú verziu a tam sú niektoré, ktoré sú úplne zadarmo, ale ponúkajú obmedzené funkcie.
V niektorých prípadoch stačí jednoducho vytvoriť video z telefónu pomocou mikrofónu telefónu, ale väčšinu času, ktorý si vyžaduje trochu viac času na úpravu videa, bude výsledkom jemnejšieho výsledku.
Mýtus: Softvér na strih videa je ťažko použiteľný – platí, ak sa plánujete naučiť všetky pokročilé funkcie, ktoré môžu profesionálni editori používať. V skutočnosti budete pravdepodobne strihať a vkladať klipy, importovať zvuk, možno urobiť nejaké sfarbenie a pridať nejaký text. Toto sú jednoduché funkcie, ktoré sa môžete naučiť. Rovnako ako ktorýkoľvek iný softvér, bude tu aj krivka učenia.
Mýtus: Musím byť kreatívnym typom . Ak sa vám tento tvorivý proces nepáči, niekto, koho poznáte, pravdepodobne robí. Požiadajte ich o pomoc. Nemusíte byť však hollywoodskym režisérom, aby ste vytvorili video pripravené na web. Vyvinúť cieľ a sledovať proces. Tu je návod.