Vysoké podpätky sú síce sexy, ale ich nosením si spôsobujeme zdravotné problémy

Ankety medzi mužmi, ktorých otázky boli zamerané na to, čo sa im na ženách zdá najviac sexi, jednoznačne potvrdili fakt, že žena v balerínkach na nich žiadny dojem neurobí, práve naopak, tento typ obuvi naznášajú. Zdajú sa im málo ženské a deformujú postavu. Na celej čiare tak vyhrali vysoké podpätky.Elegantné sandáliky.jpg
 
Aj tak sa ich nevzdáme…
Každá žena si uvedomuje skutočnosť, že nosenie topánok na vysokom podpätku pre ňu skrývajú aj isté nebezpečenstvo, ale čo na tom, keď nohy v nich vyzerajú dlhšie a štíhlejšie a  celý výsledný outfit pôsobí sexy a zvodne žensky. Baleríny sú však oveľa vhodnejšie na rýchle presuny po meste, keď potrebujeme prekonať väčšie vzdialenosti, ale porovnať sa lodičkami nedajú. Najlepším spôsobom, ako predchádzať možným deformitám nôh aj celého tela je striedanie výšky podpätku, aby ste si neprivodili niektorú z nasledujúcich komplikácií.
 

  • Koledujete si o vznik artritídy

Pri nosení vysokých podpätkov je noha nadmerne zaťažená a v kolenách sa tak vytvára veľký tlak, pretože v tejto obuvi je dôležité udržať rovnováhu a o to sa snažíme permanentne napnutými nohami.

  • Achillovka sa vám nepoďakuje
    Noha sa v týchto topánkach dostáva do netradičnej a pre ňu neprirodzenej polohy, čoho následkom býva skracovanie Achillovej päty. To postupom času vedie až ku svalovým kŕčom a chronickej bolesti celých nôh. Aj tu platí, že ak ste nútená v podpätkoch stráviť celý deň, aspoň na nejaký čas ich skúste vymeniť za zdravší variant.

 

  • Bolesť pocíti aj chrbát

Okrem bolestivých nôh sa nosenie vysokých podpätkov prejaví aj bolesťami v krížovej oblasti aj celého chrbta. Medzi jeden z následkov patrí aj zápal sedacieho svalu, a potom už státie, sedenie, ale vlastne každý pohyb je namáhavejší a spôsobuje veľké bolesti.
 Úľava pre nohy.jpg

  • Krk a hlava trpia tiež

Doposiaľ sme hovorili iba o spodnej časti tela, ale svoje si vytrpí aj horná časť. Najviac je pritom zaťažovaná krčná chrbtica, pretože pri chôdzi máme potrebu hlavu vysúvať viac dopredu, čo nie je pre túto časť chrbtice prirodzené. V tejto polohe viac trpí, čo po dlhšom čase môže vyústiť až do dosť nepríjemnej bolesti. A práve správne držanie tela je základom pri chôdzi vo vysokých podpätkov, tak na to myslite, ak sa ich už nechcete úplne vzdať.